Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZPV Mladějov – sobota 22.10.2016

26. 10. 2016

            V brzké sobotní ráno 22. října 2016 jsme odjížděli v kompletním složení (co nám nemoci i rodiče dovolili) na Závod požárnické všestrannosti do Mladějova na Moravě.

Na této podzimní části hry Plamen náš sbor reprezentovali 4 družstva starších žáků, 2 družstva žáků mladších, po družstvu dorostenců a dorostenek a Jirka Háp v jednotlivcích.

 

            A tým starších

Naše největší naděje v závodě sice skvěle zastříleli, ale zbytečná chyba na uzlech je stála první místo. Mohli tak položit skvělý základ do jarní části, avšak ani místo 3., které nakonec obsadili, není marné. Přesto dívčí tým – Zuzka Lopourová, Jířa Šimonová, Jana Ševčíková, Terča Kropáčková a Jířa Hápová, promiňte – Jirka Háp, chválíme.

 

            B tým starších

Pětice sokolíků z jedné třídy (chudák pan třídní učitel Svoboda) naplnila naše tajné předpoklady a dívčí team pořádně prohnala. Sice slabší střelba, ale jinak vše bez chyby, to je nakonec katapultovalo až na 5. místo. Takže velká pochvala pro Thirryho, Myšáka, Doda, Makyho a Macíka.

 

            C tým starších

Zcela noví členové z části ve sboru, ale hlavně všichni poprvé ve starší kategorii, konečný výsledek zněl 15. místo. Naprostá spokojenost, a tím spíše, že na poslední chvíli onemocněl Marťa a musel zaskočit Ondráš, jenž má před sebou ještě 3 roky mezi mladšími. Takže i zde zní pochvala pro Báru, Renču, Marky, Davida a Ondráška.

 

            D tým starších

Najmi, který letos na podzim přestoupil z mladší kategorie do starší, Honza, jenž byl zcela legálně již také přeřazen ke starší kategorii, ač může ještě rok běhat s mladšími, Anetka, nová posila z Květné a dvě slečny – Hanka a Týna, jenž patří ještě dvě sezóny do mladší kategorie, to byla narychlo splácaná sestava tohoto týmu. Jejich 23. místo z 36. startovních týmů, nahlášených na začátku, nepatří ke zklamáním, i s přístupem těchto závodníků jsme zcela spokojeni, ale… . Dostat tři trestné minuty za „kecání“ na zdravovědě, to je prostě nepochopitelné a znamenalo rozhodně absolutně zbytečný posun v pořadí směrem dolů.

 

            A tým mladších

I v této kategorii naši nejlepší splnili předpoklady své přípravy a opět (jako u starších kamarádů) nebýt zbytečné chyby při uzlování, stáli by určitě výš než na 9. místě. S ohledem na jejich věk, kdy výsledky od nich budeme požadovat až tu následující sezónu, je to skvělý výsledek, ale svoje kvality mohli ukázat už i zde. Takže team vedený Pavlíkem a doplněný o Zuzku, Dorču, Nelu a Emmičku přesto chválíme a věříme, že po závodě zcela pochopili, že šaškování některých sokolíků při trénincích se poté na závodech nevyplácí.

           

            B tým mladších

Naše dvojčata Linda a Štěpán, doplněna o tři nové členy – Áďu Hladkou, Moničku Makovskou a Terču Šedou zaběhla velice slušně. Složení tohoto týmu se pořád měnilo a o konečné nominaci bylo rozhodnuto teprve těsně před závodem. Proto také 26. místo z 46. přihlášených družstev. Ale za daných podmínek perfektní práce. Zejména musíme pochválit Áďu, které jsme svěřili vedení družstva a jejíž činnost vedoucí chválili i rozhodčí na trati. O to více měla práce, že jeden z družstva ukázal nadání pro verbální projev dlaždiče. No, už v cíli dostal svoje a ještě na tréninku dostane.

 

Lexa běžel nakonec za MIX závodníků z celého okresu a kromě střelby neudělal žádnou jinou chybu. Takže i jeho chválíme, neboť rozhodně našemu sboru ostudu neudělal.

 

 

            Závěrem můžeme pouze dodat, že závod pojaly naše děti velmi dobře (až na zmíněné žvanilské a dlaždičské extempore) a v souladu s perfektně organizovanou soutěží a milými pořadateli z Mladějova (neustálý úsměv na jejich tvářích, a to i ve chvílích, kdy řešili veškeré požadavky přítomných, nebo když plně využili toho, že stravu připravovali sami a teplý oběd byl k mání od půl dvanácté až do čtyř odpoledne), se prostě jednalo o velmi příjemný den, jenž gradoval již typickou oslavou na kruhových objezdech ve Svitavách, kterými naše úspěšné sportovce (naše děti + dorostenky za 1. místo, dorostence a Hápíka za 2. místo) „odměnil“ řidič našeho kosmického korábu pan Nečas a dočkal se tak opět bouřlivého skandování celého autobusu: “Řidič je náš“.

 

            A to jsou přátelé ty chvíle, proč tuto práci děláme.

 

Howgh.

 

 

Svět je Lunapark a spravedlnost pro Jamajku.

 

Václav