Jdi na obsah Jdi na menu
 


7. závod OL MH - sobota 29.09.2018 Mladějov na Moravě

1. 10. 2018

7. závod OL MH – sobota 29.09.2018 Mladějov na Moravě

K poslednímu závodu OL pro rok 2018 jsme jeli opět autobusem. Do závodu jsme přihlásili dvě družstva starších žáků, družstvo žáků mladších a k jiným mladějovským soutěžím jeli ještě družstva dorostenců a dorostenek. Muži A tým jel s Fordem, neboť jsme vezli na soutěže všechny tři naše mašiny.

Ale k Plameňákům. Zatímco starší žáci jeli všichni, u mladších je to pohroma. Jedna zlomená ruka, jedna zlomená noha a jedna neoznámená absence (prostě se sokolík na závody vy*ral), taktak jsme poskládali tým dohromady.

Než se vyjádřím k závodům, jedna zpráva, která potěší Vás všechny. Petr Janda byl v Mladějově vyhlášen jako nejlepší strojník ligy, a myslím si, že plným právem. I když ani Jirka Bureš z Bystrého nezůstal pozadu, protože pokud dneska chcete vyhrát s mladšími, musíte jít pod 16 vteřin, a to je před několika roky prostě nemyslitelný výkon.

Mladší žáci

V kombinované sestavě hned prvním pokusem vylepšili rekord této kategorie u nás v Pomezí. Jejich čas 18.67s prostě bude zapsán do našich dějin, a že to v Mladějově stačilo až na sedmé místo, tak to prostě je. Naši borci zasluhují plné absolutorium. V lize pak uhájili šesté místo, a i to je nejlepší výsledek od vítězství v roce 2012. Takže nejen za ligu, ale i za celou sezónu - jsou to prostě borci!!!

Starší žáci B

Po nevydařeném vystoupení v Sádku tentokrát opět potvrdili, že jsou důstojnými nástupci našich áčkových Plameňáků. První pokus se jim nezdařil, ale tím druhým šokovali celou soutěž. Jako B – tým zaběhli v čase 16.79s a v tu chvíli byli na třetím místě. Že skončili těsně pod stupni vítězů, to zavinilo nakonec naše áčko, ale opět – nejlepší čas historie pro B tým Pomezí. Takže opět obrovská pochvala pro celé družstvo a  zejména Zuzku Malinskou, která opět v závodě musela starší posílit.

Starší žáci A

Od chvíle, kdy je rozhodčí „zmydlili“ na Plamenu, se celý tým semknul a výsledkem jsou 4 závody a 4 vítězství. A opět v obou disciplínách. Jen se potvrzuje to, co jsem nesčetněkrát vykřikl. Je to jasně nejlepší tým ligy. Do závodu jsme šli s tím, že chceme potvrdit svoje suverénní postavení. Po 8. místě na Plamenu byl Superpohár ztracen, ale naši borci zabojovali takovým způsobem, že jsme nakonec v lize skončili pouze o 3 body za prvními. A s náskokem přes 40 bodů na třetí tým za námi.

Ale k závodu. Když Lubná hned prvním pokusem v soutěži dosáhla svého nejlepšího času v lize 15.89s, dlouho to vypadalo na rozhodnutý závod. Pak se k Lubné 16 časy přiblížilo Bystré a Sádek. I naše áčko mělo první pokus neplatný, když se nám na platě zamotaly hadice a já jsem hned způsobil šok rozhodčím, když jsem v čase 21s nechal pokus ukončit. Na udivené pohledy jsem jen odpověděl, že tento tým přes dvacet běhat nebude, protože je nejlepší. A že mám pravdu, to borci dokázali při pokusu druhém. Byť měly obě proudařky téměř dvousekundový prostřik, časomíra se zastavila na čase 15.87s. Ano, tahle běhají šampioni!!! Takže i napotřetí pochvala celému týmu a zejména Thirrymu, který, ač nemocen, nechtěl vynechat svůj poslední závod za mladé hasiče. Prostě, tak jak vložil své srdce do soutěže Thirry, tak běželi i ostatní a výsledkem jsou opět dva poháry.

 

Výtečné výsledky dětí ocenil i „náš“ řidič, který tentokrát korzoval na všech kruháčích po cestě, tedy už i v Moravské Třebové.

A když doplním třetí místo dorostenek v závodě krajské ligy a suverénní vítězství našich dorostenců (soupeře z Jevíčka porazili o 7 vteřin) s tím, že si dorostenci odvezli i pohár za třetí místo mezi muži, rozšířili jsme naši sbírku o rovných 5 pohárů. Takže se výlet do Mladějova celkem vydařil, že.

 

Svět je Lunapark a spravedlnost pro Jamajku.

 

Václav

 

P.S.: Celkové hodnocení sezóny až bude čas a ještě připomenutí, že v pátek 5.10. od 16 hod. u hasičárny, ale s sebou sálovky, neboť zajdeme si zablbnout i do sokolovny.