Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. závod OL HM - Sádek 10.9.2016

10. 9. 2016

Předposlední díl ligy mladých hasičů hostil již tradičně Sádek u Poličky. Do sousední obce jsme vyrazili s dvěma družstvy starších žáků a s benjamínky z žáků mladších. 

A rýpnu si hned na začátek:

Není zrovna šťastné řešení, že se těsně před startem upřesní pravidla tak, že neodpovídají OZ závodu. 

Mladší žáci

Naši benjamínci zaběhli velmi dobré útoky, ovšem vždy jenom na levém proudu Šáji. První čas 23.89 s už byl dobrý, ale druhý 21.09 s patří k tomu nejlepšímu, co naši mladí hasiči za celou sezónu předvedli. Je škoda, že k Šáji nepřidala ani jedna z proudařek na pravém proudu, přesto nám závod řekl hodně o tom, co  do další sezóny. Takže musíme pochválit košaře Ondráše, holky na rozdělovači Nelu i Týnu a pochopitelně Šáju. Závěrem dáváme palec nahoru za výkon 4 letého Lukáška, který béčka střelil jako starý harcovník. Ač celkové pořadí nebylo našim benjamínkům nakloněno, jejich chvíle přijdou až za dva roky, takže jejich dnešní výkon byl velkým příslibem.

Starší žáci B

Ač se všichni snažili, prostě zaběhli závod "blbec" a nic jim vcelku nevyšlo. Doufáme, že jim to nijak nevezme chuť do posledního závodu, kde by měli uhájit sedmé místo v lize.

Starší žáci A

Naši Plameňáci předvedli dost "profesionální" běh ve štafetě, takže 5. místo bylo ještě docela slušné. V požárních útocích to již byla stará dobrá parta. V prvním pokuse velmi slušných 16.44 s a průběžné vedení. Ve druhém pokuse však na rozmáčené trati spadli naráz Míňa i Zuzka a bylo po šanci na celkové vítězství, protože těsně předtím náš tým pokořili borci z Lubné o pouhých 0.04 s. A protože na třetím místě skončili lídři ligy z Jevíčka, první místo se nám hodně vzdálilo. 

Závěrem řečeno, i ze Sádku vezeme pohár, tentokrát za celkové 3. místo.

Pořadí OL MH dle neoficiálních výsledků je 

1. Jevíčko 75 b

2. Lubná 74 b

3. Pomezí A 67 b

4. Široký Důl 37 b.

Co zbývá dodat. Naši borci jednoznačně potvrdili svoji pozici na stupních vítězů v celkovém pořadí a i v pátém ročníku ligy budeme mít, teď už nevyvratitelně, zastoupení mezi nejlepší trojicí!!! Do Mladějova odjedeme naprosto v klidu a můžeme si užívat napínavý souboj o vítězství mezi Lubnou a Jevíčkem. Ale že do souboje mezi nimi chceme promluvit i my, to si pište. 

 

Svět je Lunapark a spravedlnost pro Jamajku.

vedoucí Václav

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář