Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. závod OL - Kamenec 1.9.2018

3. 9. 2018

Na konci prázdnin se pravidelně schází sportovní hasičská mládež v Kamenci u Poličky, kde začíná podzimní část ligy. 

Do Kamence jsme vyjeli tradičně se třemi družstvy, dvě starších a jedno mladších žáků. Nutno uvést, že přes léto si hasičský sport rozmyslel Honza Pohl, takže aby nebylo béčko starších mimo (měli jsme 12 starších žáků, což tvořilo minimální počet pro dvě družstva 6 + 6, odchodem Honzy by 5 borců již nemohlo soutěžit), operativně jsme toto družstvo posílili Zuzankou Malinskou z mladších. Přátelé, ještě teď se musím poplácat po ramenou, jak výborný tah to byl.

Ale k soutěži.

Díky vstřícnosti pořadatelů jsme měli v obou kategoriích jedničky, protože se v Pomezí otevírala tělocvična a křtilo nové dopravní hasičské auto, kde jsme byli součástí programu, takže jsme spěchali z Kamence domů.

Mladší žáci

Místo Zuzanky šla na proud Emmička, která však proud běhala dříve, takže jsme neměli obavy o výsledek. Mladší začali štafetou a velmi nás potěšili, protože skončili na nečekaném 3. místě. V prvním pokusu požárního útoku slavná mašina Korfi nedokázala nasát vodu, takže jsme po minutě pokus skrečovali. Druhý pokus pak byl ze strany našich dětí výborný a nebýt toho, že jedna Mařena na proudu (ale Emmička to nebyla) zase musela čučet dozadu jak se plní hadice a potom asi 4-5 vteřin nemohla trefit terč, naši nejmladší by útoky suverénně vyhráli. Vždyť Emmička nastříkala v čase 19.11 vt. a vítěz závodu měl výsledný čas 21.00 vt. Prostě škoda a smůla. Ale tak to chodí a "Mařena" si dá, doufám, už pozor. Jinak ale útok nebyl špatný,  takže nám po druhé hodině odpoledne mohl Míra Propper ze Sádku zvěstovat, že mladší žáci mají medaile za třetí místo!!!

Starší žáci B

Protože jedeme, jak jsem se výše zmínil, jen se šesti borci, musíme štafety běhat pouze na jeden pokus. Naše Béčko nebylo úplně špatné, ale v silné konkurenci jim to stačilo až na 11. místo. V požárním útoku i tento tým měl neplatný první pokus, protože Páťovi podjeli na vytrvalým deštěm skropené trávě brusle a běhat za 40 vt. nemá smysl. Ve druhém pokusu však naši borci předvedli úplnou fantazii. Nejlepší výkon B družstva v dějinách a výsledný čas 17.21 vt. jim přinesl 20 bodů do ligy za 3. místo!!! Že je to v celkovém pořadí katapultovalo až na 6. místo v tomto závodě, to je snad jasné. Nutno však dodat, že naše milá a šikovná Zuzanka Malinská ve svém prvním závodě za starší žáky měla nástřik v čase 16.87 vt., což je naprosto úchvatné!!! Mimochodem - v rámci okresní ligy a tohoto závodu 4. nejlepší nástřik dne (před Zuzankou pouze obě naše proudařky z Áčka - Áňa a Jířa a jeden závodník z Lubné, vedoucího družstva celé ligy)!!!!!!!!!!!!!!!!

Starší žáci A

Ač běh pouze na jednu štafetu, přesto výborný výkon a 2. místo! V prvním pokusu požárního útoku ani tento tým netrhal partu, takže neplatný pokus, protože po Páťovi si na trávě ustlal i Thirry. Ale to byl pouze klid před bouří či tornádem, což ukázali naši borci v pokusu druhém. Stejně jako ve druhém pokusu v Jevíčku, i zde bylo vše jak podle hasičské příručky, oproti Jevíčku však se šťastným koncem. Holky na proudech stihly tentokrát včas zakleknout a booooooooom - 14.86 vt.!!!!!!!!!!! Nejlepší čas v dějinách okresní ligy byl na světě. Jasné vítězství nejen v požárních útocích, ale poprvé v dějinách vezeme domů z Kamence pohár za vítězství!!!!!!

Co dodat.

V sobotu vytrvale pršelo, ale Plameňákům pršelo štěstí. A díky Matesovi s Oggym pak mohlo celé Pomezí tleskat svým hrdinům, když jsme našim velmi úspěšným sportovcům z Kamenecké pohárovky v podvečer předávali při obecní slavnosti poháry a medaile.

Krásná sobota.

Svět je Lunapark a spravedlnost pro Jamajku.

Václav